Водоканал Філатова може переплатити до половини із 30 мільйонів на австрійську хімію

КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради 18 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Компанія «Алор» реагенту на 29,55 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 126 т регенту VTA Biokat P 500 виробництва австрійської фірми «VTA Austria GmbH» для підвищення біоочистки стічних вод по 235 тис грн. за тонну.

У 2018 році водоканал замовляв його цій фірмі майже по стільки ж – 233 тис грн./т.

За даними джерела «Наших грошей» у ДФС, у 2018 році «Алор» завозив цей реагент через німецьку «TAM International GmbH» на умовах FCA по $3 500-3 584, або 93 тис-101 тис грн./т. Із ПДВ це становить 112 тис-121 тис грн./т. Ймовірно, ціна не включає вартість доставки по Україні, але вона вдвічі нижча за ціну «Алору» для «Дніпроводоканалу».

У 2017 році цей реагент хотіли купити тепловики Нар’ян-Мару в РФ. ТОВ «ВТА Евразія» пропонувало ціну 293 тис руб., або 132 тис грн./т, але їх не влаштували умови поставки протягом трьох місяців. Це на 77% дешевше за ціну «Алору» для «Дніпроводоканалу».

Передбачено аванс у розмірі 60% та оплату решти протягом 15 днів після поставки.

Ціна угоди всього на 76 грн., або 0,0003% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Ліртон Груп» Світлани Журавльової з Полтавщини зі статутним капіталом 100 грн., яким керує Катерина Темченко. За даними системи «YouControl», раніше засновниками суперника були Роман Полянський з Горлівки та його ж київське ТОВ «Лантера». Ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Дніпровський «Алор» зі статутним капіталом 1 600 грн. належить Олександру Собку, Тарасу Лютому та Сергію Теслі, який володіє ТОВ «Био-Технологии» з Ольгою Сиротюк.

Переможець не брав участі ні в яких тендерах, крім трьох згаданих «Дніпроводоканалу».

Восени 2018 року «Алор» із «Біо-Технологіями» і своїм єдиним суперником на торішніх торгах водоканалу ТОВ «Дніпро Фарма» Юрія Цибакова згадувались у кримінальному провадженні. Поліція підозрювала, що Департамент охорони здоров’я Дніпровської міськради за змовою з керівниками ЦПСМД у Дніпрі та різними фірмами закуповують ліки і товари медичного призначення за завищеною ціною від ринкової на 30-40%.

Добавить комментарий